logo

ЄС не планує передавати Україні 5 мільярдів євро прибутку, отриманого від заморожених російських активів, – Politico

Читать на русском

ЄС не планує передавати Україні 5 мільярдів євро прибутку, отриманого від заморожених російських активів, – Politico

ЄС не планує передавати Україні 5 мільярдів євро прибутку , отриманого від заморожених російських активів, – Politico

Видання Politico пише, що ЄС вирішив не передавати Україні 5 млрд євро прибутку, отриманого від заморожених російських активів за перші 2 роки війни.

Її вирішили залишити інвестфонду Euroclear, в якому зберігається більшість російських активів, як «буфер» – щоб оплачувати поточні та потенційні судові позови Росії та інших країн.

Коли Єврокомісія в березні запропонувала використати 90% доходів від заморожених російських активів для закупівлі зброї для Києва, вона встановила, що йдеться про прибуток, отриманий лише після 15 лютого 2024 року. А прибуток, отриманий до цього моменту, залишиться в Euroclear.

Також фінустанова може безстроково утримувати 3% виторгу "для забезпечення ефективності своєї роботи". А ще 10% від прибутку після лютого 2024 року для додаткової гарантії.

Україна наполягає на отриманні цих коштів, заявляючи, що ця сума еквівалентна року програми МВФ.

"Я ніколи не чув, що 5 мільярдів євро – це буфер для Euroclear. Це занадто велика сума грошей, щоб бути буфером", – заявив міністр юстиції Малюська.

Українські чиновники також зазначають, що Euroclear зазнала збитків від війни на набагато меншу суму – близько 34 млн євро. Таку цифру називало керівництво інвестфонду.

Проте юристи кажуть, що зворотне вилучення прибутку юридично було б мінним полем, коли правило застосовується заднім числом, що пояснює рішення ЄК. Це ж визнає й Малюська.

різне qkxiqdxiqdeihrant

Wiki