logo

"Франція створює альянс країн, відкритих для розміщення військ в Україні", - Politico

Франція створює альянс країн, відкритих для розміщення військ в Україні

Франція шукає союзників, які відкриті для потенційного відправлення західних військ в Україну. В Politico зазначили, що це поглиблює суперечки з Берліном.

У виданні зазначили, що раніше очільник МЗС Франції Стефан Сежурне перебував у Литві, де зустрівся зі своїми балтійськими та українськими колегами, щоб підтримати ідею, що іноземні війська можуть зрештою допомогти Україні в таких сферах, як розмінування.

"Не росія вказуватиме нам, як ми повинні допомагати українцям у найближчі місяці чи роки. Не росія має встановлювати червоні лінії. Ми повинні вирішувати це між собою",– заявив він.

Сежурне неодноразово називав операції з розмінування за участі іноземних військ можливими, кажучи, що це "може означати наявність певного персоналу, (але) не для війни".

Він зазначив, що Україна не просить їх надіслати війська. За його словами, наразі Україна просить надіслати боєприпаси. "Ми нічого не виключаємо в найближчі місяці", – наголосив французький міністр.

Міністри країн Балтії похвалили Францію за "нестандартне мислення".

"Присутність сил НАТО не є немислимою", – зауважив очільник МЗС Польщі Радослав Сікорський. Він наголосив, що цінує ініціативу Макрона.

Слова Сежурне підтримав і міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс.

Ще більше гарячих та ексклюзивних новин – у нашому Telegram-каналі та Facebook!

Wiki