logo

Виробництво бензину в Росії впало на 14% після атак на НПЗ

За даними ЗМІ, всього з початку року було атаковано 15 НПЗ у 10 регіонах Росії. Їхня загальна переробна потужність — 192 мільйони тонн нафти на рік

У Росії через атаки дронів на нафтопереробні заводи продовжує знижуватися щотижневе виробництво бензину та дизельного палива.

За даними Росстату, за тиждень з 18 по 24 березня російські НПЗ виробили 754,6 тисяч тонн бензину і 1,648 млн тонн дизеля. За третій тиждень березня минулого року було вироблено 880 тисяч тонн бензину та 1,770 мільйонів тонн дизпалива – відповідно. Таким чином, за даними Росстату, виробництво бензину в Росії до кінця березня скоротилося за річними показниками на 14%, а дизельного палива – на сім відсотків.

Минулого тижня «Нова газета Європа» порахувала, що до середини березня удари безпілотників змогли вивести з ладу приблизно шосту частину (16%) від російського виробництва автомобільного палива.

У березні атакували такі об’єкти, як Рязанський НПЗ «Роснефти» і завод «Лукойлу» в Кстові в Нижньогородській області. Обидва входять до 10 найбільших НПЗ Росії та постачають бензином Москву. У них пошкоджені установки первинної переробки нафти; скільки триватиме ремонт, не повідомлялося. Також були атаковані Слов’янський НПЗ у Краснодарському краї, Сизранський та Куйбишевський НПЗ у Самарській області.

За даними Reuters, після атаки безпілотника по Куйбишевському НПЗ в Самарській області 23 березня, в результаті якої було виведено з ладу одну з двох його установок первинної переробки нафти, з ринку за середньомісячними показниками «вибуло» ще близько 45 тисяч тонн бензину та 55 тисяч тонн дизельного палива.

Через ризик дефіциту палива на внутрішньому ринку Росія різко збільшила закупівлю бензину у Білорусі, повідомляє Reuters з посиланням на чотири російські джерела. У першій половині березня обсяг палива, що закуповується у Мінська, склав майже 3 тисячі тонн, тоді як у лютому було імпортовано 590 тонн, а в січні Росія зовсім не закуповувала бензин у Білорусі, розповіли співрозмовники агентства.

Усього з початку року було атаковано 15 НПЗ у 10 регіонах Росії. Їхня загальна переробна потужність — 192 мільйони тонн нафти на рік, порахувало видання The Insider.

Упродовж останнього часу нафтопереробні заводи в Росії регулярно зазнають атак ударних безпілотників. За деякі з них взяли на себе відповідальність українські військові.

9 березня розвідка Великої Британії заявила, що нафтопереробні потужності Росії скоротилися через численні удари українських безпілотних літальних апаратів по нафтопереробних заводах по всій Росії.

Форум

Wiki