logo

У ЗСУ пояснили, чому РФ почала запускати "Циркони" та як їх збити

Читать на русском

У ЗСУ пояснили, чому РФ почала запускати

У ЗСУ пояснили, чому РФ почала запускати "Циркони" та як їх збити

Російські окупаційні війська почали бити по українських містах гіперзвуковою ракетою "Циркон". Це вказує на те, що росіяни намагаються використати все, що мають на озброєнні.

Відповідно, українським Повітряним силам тепер потрібно активніше шукати засоби для ефективного збивання балістичних ракет для захисту міст та важливих інфраструктурних об’єктів. Про це у коментарі українським ЗМІ повідомив голова Ради резервістів Сухопутних військ України Іван Тимочко.

Росія розпочала розробку цих ракет ще у 2011 році, і вони були введені в арсенал російської армії у 2022 році.

Раніше окупанти їх застосовували під час атак на Одесу та Миколаїв. Тепер, за словами Тимочка, Росія може використовувати "Циркони" у нападах на Київ.

Проте головне завдання – не лише завдати шкоди за допомогою цих ракет, але й випробувати їхню ефективність ухилення від систем протиповітряної оборони.

"Зараз ставилися не стільки завдання завдати руйнувань цією ракетою, а перевірити, чи зможе вона обійти системи протиповітряної оборони в Києві", – сказав голова Ради резервістів Сухопутних військ.

Тимочко також зазначив, що російські війська використовують усі можливості своєї зброї, навіть якщо це дорогі ракети "Циркон". Він зауважив, що використання цих ракет свідчить про невдачу попередніх стратегій, використання таких ракет, як "Кинджал" та "Іскандер", адже рівень їхнього збивання українською ППО є досить високим – у межах 70%.

Зважаючи на те, що багато кораблів, які раніше доставляли ракети "Калібр", зараз виведені з ладу, російські війська шукають нові способи атаки. Це може означати, що ракети "Циркон" накопичені в Криму і можуть бути використані в подальших атаках.

"У наступних ударах намагатимуться комбінувати "Іскандери", "Калібри", "Циркони", – переконаний Тимочко.

Інформація про ракету "Циркон" є обмеженою, оскільки ворог тримає її в секреті. Проте фахівці науково-дослідного експертного центру працюють над аналізом для отримання більш детальної інформації про характеристики цієї зброї.

Швидкість ракети "Циркон" надзвичайно висока, але вона стає балістичною під час удару, що робить її уразливою перед системами протиповітряної оборони.

Зі свого боку Ілля Євлаш, речник Повітряних сил ЗСУ, висловив припущення, що збільшене використання балістичних ракет може бути спробою перевірити реакцію та ефективність українських систем оборони.

"Перша версія – перевірити нову зброю та наші системи ППО, наскільки територія України прикрита, де, як і що розміщено. Також один із варіантів – у ворога може бути недостатньо певних ракет для виконання тих чи інших завдань. Тому окупанти використовують ракети іншого типу", – сказав він.

Wiki