logo

В Олешківській МВА розповіли про ситуацію в окупованій громаді

Читать на русском Read in English

В Олешківській МВА розповіли про ситуацію в окупованій громаді

В Олешківській МВА розповіли про ситуацію в окупованій громаді

В Олешківській громаді значно погіршується гуманітарна ситуація. Тільки за минулий рік через бойові дії постраждали сотні цивільних, а загиблих понад півсотні.

Про це повідомила начальниця міської військової адміністрації Тетяна Гасаненко в коментарі проєкту Радіо Свобода "Новини Приазовʼя". Вона зазначила, що ситуація катастрофічна, бо громада досі знаходиться під окупацією російських військ.

 qkxiqdxiqdeihrant

"На даний момент ситуація на території Олешківської територіальної громади катастрофічна. Світла, газу, води – немає. Місто постійно під обстрілами. Літають дрони, під обстрілами руйнується вся інфраструктура. Особливо в Олешках", – повідомила чиновниця.

Від початку року, за даними Гасаненко, постраждали 28 цивільних. 21 людина була поранена. Є важкі випадки з ампутаціями. Семеро цивільних загибло.

"Ми намагаємося вести облік людей, які загинули саме в результаті обстрілів, тобто від мінно-вибухових травм отримали поранення. Тільки за 2023 рік ми отримали дані про те, що постраждало 213 осіб. Із них 160 – це поранені, 53 людини загинуло. Цивільні гинуть постійно.", – сказала вона.

Гасаненко розповіла, що жителі Олешок часто перебувають в укриттях, втім, через обстріли постійно з’являються нові жертви серед цивільного населення.

"Це тільки ті люди, про яких нам стало відомо. Їхні точні дані. Але впевнена, що цифри не повні. Бо є люди, які постраждали, але нам про них ніхто не повідомив. Тобто це не повні зафіксовані факти, про яті ми точно знаємо. Тому спиратися на них як на повну інформацію не можна. Думаю, що ці цифри в рази більші", – резюмувала ситуацію очільниця МВА, додавши, що деякі села громади взагалі вже не існують.

Wiki