logo

Чиновників БЕБ та ДПС запідозрили в «кришуванні» схеми експорту сільськогосподарської продукції з України

Читать на русском

Чиновників БЕБ та ДПС запідозрили в «кришуванні» схеми експорту сільськогосподарської продукції з України

Чиновників БЕБ та ДПС запідозрили в «кришуванні» схеми експорту сільськогосподарської продукції з України

Валютний контроль в Україні був запроваджений з метою запобігання відтоку капіталу та захисту національної валюти. Проте, існують різні схеми, які використовуються для нелегального виведення валюти за кордон. Детективи БЕБ та податківці закривають очі на очевидний злочин. Внаслідок бездільності в бюджеті величезний дефіцит.

Про це повідомляє телеграм-канал "Злий Фіскал".

Нижче наведено низку поширених схем виведення валюти за кордон шляхом експорту сільськогосподарської продукції без документів походження. Внаслідок таких схем, щодня з українських портів випливають десятки тисяч тонн вантажів. Через такі дії, державний бюджет не доотримує мільярди гривень, які необхідні нашій армії.

різне queiqxeidzkiukant

Схема ТОВ "Ванвок делайт"

Схема виведення валюти за кордон через експорт зернових без походження

ТОВ "Ванвок делайт" відповідає критерію ризикових. З його допомогою, через експорт зернових, вже вивели 43 млн₴ Протягом березня 2024 року відкрито попередню ВМД та готується чергова партія експорту зернових без походження (Чорноморськ, пшениця, соя) загальною вагою 35 тис. тонн, фактурною вартістю 181,3 млн тонн, нерезидент Lumpen traid Ltd, країна призначення – Сполучене королівство Великої Британії та Північної Ірландії. В компанії відсутнє будь-яке документальне придбання зернових, відсутні будь-які виробничі, трудові ресурси, відсутня будь-яка сплата податків. Діяльність цієї схеми не може бути не помічена податковою та БЕБ, проте чомусь схема продовжує діяти.

різне

Схема ТОВ «Велінгтон плюс»

ТОВ «Велінгтон плюс» 45377896 навантаження на терміналі "Пріста Оіл" Одеса порт. Цю схема було викрито ще до виходу судна з порту, за бажання і за наявністю поточної ситуації були всі можливості не випустити це судно. Там було 3000 т масла. Відсутність реакції – це гарний показовий момент.

Цікаво, що в компанії ТОВ «Велінгтон плюс, яка здійснює експорт без документів походження на сотні мільйонів гривень, офіційно влаштований 1 працівник. Прибуток та дохід за минулий рік показано нульовий. Після опублічування цих фактів, жодної реакції від податкової чи БЕБ не послідувало. Тому сміливо можна припускати, що в керівництві БЕБ і податкової є покровителі діяльності цих схем. Без покривання у високих владних кабінетах ця схема не могла б існувати.

Незважаючи на масштабність проблеми виведення валюти за кордон з України, Бюро економічної безпеки (БЕБ) та Державна податкова служба (ДПС) не вживають дієвих заходів для розслідування та припинення таких схем. Ця ситуація можлива тільки за умови, що деякі співробітники БЕБ та ДПС залучені до корупційних схем, що робить їх несхильними до розслідування подібних злочинів. Незважаючи на публічні заяви про боротьбу з економічними злочинами, з боку влади відсутня політична воля для реального розслідування та припинення схем виведення валюти.

В результаті бездіяльності БЕБ та ДПС, українська економіка зазнає значних втрат. Виведення валюти за кордон призводить до зменшення податкових надходжень, девальвації гривні, стримує економічне зростання та розширює дефіцит воєнного бюджету.

Wiki