logo

Голова Татарстану після атаки дронів: підприємства повинні захищатися самостійно

Гуртожиток «Алабуги» після удару

Голова російського регіону Татарстан Рустам Мініханов прокоментував атаку безпілотників на об’єкти в Єлабузі і Нижньокамську. Він закликав керівників підприємств не розраховувати на систему ППО і захищатися самостійно. Слова очільника регіону наводить, зокрема, проєкт Радіо Свобода Idel.Реалії.

«Не слід чекати, що спрацює протиракетна оборона, вона вирішує інші завдання. Ми маємо вирішувати самотужки, кожне підприємство, кожен муніципалітет, кожне місто», – сказав Мініханов. Які саме завдання вирішує ППО, він не пояснив.

Мініханов також заявив, що атака на «Алабугу Політех» в Єлабузі і нафтопереробний завод ТАНЕКО в Нижньокамську «показали найбільш чутливі ділянки в Татарстані».

Він закликав екстрені служби завжди бути готовим до надзвичайних ситуацій. При цьому він не сказав, як саме керівники підприємств і муніципалітетів мають захищатись від атак.

«Всевишній дав нам шанс... прокиньтеся, хлопці, ніхто нас не захистить, крім самих себе», – зазначив Мініханов.

Йдеться про перший за час повномасштабної війни Росії в Україні удар безпілотників по території Татарстану, що стався 2 квітня. Від українсько-російського кордону до цього регіону – понад тисячу кілометрів.

Пошкодження, зокрема, зазнав комплекс хостелів, який збудували для співробітників особливої економічної зони і студентів місцевого коледжу «Алабуга Політех» у 2022 році. Як з’ясували журналісти, пошкоджений гуртожиток розташований за 300–400 метрів від цеху зі збирання безпілотників типу «Шахед», взятих у Росії на озброєння під назвою «Герань-2». Їх збирають студенти коледжу «Алабуга Політех», у тому числі неповнолітні, йшлося у розслідуванні журналістів видання «Протокол» і YouTube-каналу РЗВРТ.

У результаті 14 людей постраждали, вісім осіб залишаються у лікарні. У тому числі громадяни дев’яти країн – Росії, Киргизстану, Шрі-Ланки, Зімбабве, Руанди, Конго, Кенії, Нігерії, Південного Судану.

Українські видання з посиланням на джерела повідомляли, що атаку безпілотників на підприємства в Татарстані було здійснено українською військовою розвідкою і СБУ. В останні тижні безпілотники завдали ударів вже по більш як десяти нафтопереробних заводах на території Росії. В результаті на деяких із них було пошкоджене обладнання.

Форум

Wiki