logo

У Норвегії уряд представив план оборони країни на наступні 12 років, - Bloomberg

У Норвегії уряд представив план оборони країни на наступні 12 років, — Bloomberg

У Норвегії уряд представив план оборони країни на наступні 12 років, — Bloomberg

Згідно із документом, країна придбає "щонайменше п’ять нових фрегатів із можливостями протичовнової боротьби, а також щонайменше п’ять нових підводних човнів".

Норвезький уряд 5 квітня представив новий довгостроковий план оборони, яким передбачено збільшення витрат на армію майже вдвічі протягом наступних 12 років через російську війну в Україні. Про це йдеться у матеріалі Bloomberg.

Згідно з змістом заяви, до 2036 року загальну суму витрат на посилення військово-морського флоту та системи протиповітряної оборони буде збільшено на 56 мільярдів доларів.

"Норвегія — країна зі значними морськими інтересами. У поєднанні з нашою безпосередньою близькістю до російських ядерних підводних сил підтримка ситуаційної поінформованості на Крайній Півночі та Північній Атлантиці має першорядне значення", — заявили чиновники.

Також цим планом передбачено придбання Норвегією "не менше п’яти нових фрегатів із можливостями протичовнової боротьби, а також не менше п’яти нових підводних човнів".

Крім того, як зазначили в уряді, заплановано придбання нових безпілотних літальних апаратів та супутників далекого радіусу дії та посилення наземних систем протиповітряної оборони та можливостей протиповітряної оборони.

Міністр оборони країни Бьорн Арілд Грам заявив, що кількість призовників також збільшать на 50% упродовж цього терміну.

У вівторок, 2 квітня, уряд Норвегії оголосив про наміри збільшити кількість призовників до армії з 9 до 13,5 тисячі до 2036 року на тлі війни РФ проти України.

Wiki