logo

"Цемент — золото відбудови": у Києві відбувся круглий стіл від КБУ щодо післявоєнного відновлення

У Києві відбувся круглий стіл від КБУ щодо післявоєнного відновлення

У Києві, 19 грудня, відбувся круглий стіл КБУ на тему "Перше галузеве дослідження будівельних матеріалів для відбудови України. Цемент: можливості та виклики для виробників і споживачів". В рамках заходу обговорили перспективи розвитку галузі та загроз, внесок виробників цементу в майбутню відбудову України.

Серед запрошених спікерів: представники державних органів, будівельних асоціацій, великих покупців цементу (виробники бетону і будівельних сумішей, мережі, девелоп.), виробники цементу. Зокрема, були присутні представники "Епіцентру", голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк та інші представники бізнесу та сфери будівництва.

Модератором заходу ставпрезидент КБУ Лев Парцхаладзе.

У Києві відбувся круглий стіл від КБУ щодо післявоєнного відновлення

За час повномасштабного вторгнення рф до України росіянами було знищено чи зруйновано тисячні домівок наших громадян. Через війну чверть українців і досі залишаються без роботи, а 60% населення зіштовхнулися з погіршення економічного становища.

Українцям усе важче осилити відновлення власного житла, а прогнози щодо цін на будівельні матеріали та їхнє виготовлення — на жаль, невтішні. Експерти кажуть, що громадянам слід приготуватися до лише підвищення вартості на критично важливу у відбудові продукцію, зокрема цемент, коли обсягів їхнього виробництва з часом буде недостатньо.

У Києві відбувся круглий стіл від КБУ щодо післявоєнного відновлення

Експерти занепокоєні цією ситуацію, тому проведення сьогоднішнього круглого столу, який організувала Конфедерація будівельників України має дуже важливе значення. 19 грудня представники будівельних фірм та інші присутні на заході задекларували "цементне дослідження".

Також, в рамках сьогоднішнього круглого столу було обговорено перспективи розвитку галузі та загроз, внесок виробників цементу в майбутню відбудову України, а також анонсували перше галузеве дослідження індустрії будматеріалів України – ринок цементу напередодні великої відбудови.

Зокрема, представниця компанія CBR (ex-GfK) Тетяна Ситник провела презентацію на тему методології дослідження та обговорення напрацювань, які об’єктивно відображатимуть стан галузі.

СтопКор

Також було підняте питання монополізації CRH (СіАрЕйч) (Cement Roadstone Holding — міжнародна група компаній галузі будівельних матеріалів, які виробляють та постачають широкий асортимент продукції для будівельної галузі). Більше того, обговорили і те, що наразі в антимонопольному комітеті розглядається справа з приводу загарбування цементного ринку в українські "гравців", адже міжнародні компанії буквально поглинають цю сферу.

У Києві відбувся круглий стіл від КБУ щодо післявоєнного відновлення

В рамках круглого столу також підняли низку важливих питань:

  • Які є поточні тенденції на ринку цементу? Як війна вплинула на ринок цементу?
  • Які є поточні можливості і виклики для виробників і споживачів цементу? Які є стратегії адаптації до роботи за умов війни?
  • Якою є роль цементної галузі для економіки України? Які є взаємозв’язки цементної галузі з іншими галузями?
  • Які є потреби у цементі для відбудови України? Наскільки українські виробники можуть задовольнити цю потребу?
  • Які є сценарії розвитку попиту на цемент у перспективі наступних 5 років? Які фактори будуть впливати на споживання цементу у наступні 5 років? Які є головні виклики для споживачів цементу?
  • Які є сценарії розвитку виробництва цементу у перспективі наступних 5 років? Які фактори будуть впливати на виробництво цементу? Які є головні виклики для виробників цементу?
  • Яким буде вплив Євроінтеграції на ринок цементу в Україні?
  • Які є завдання та інструменти державної політики щодо відбудови загалом та цементного ринку зокрема?

Як повідомлялось раніше, за час війни вартість цементу й бетону зросла вдвічі.

П’ять з половиною трильйонів гривень – саме в таку космічну суму з багатьма нулями, за підрахунками Київської школи економіки, встане післявоєнна відбудова понівеченої житлової і соціальної інфраструктури. Лише у столичному регіоні для відновлення всіх об’єктів знадобиться понад 100 млрд₴ І на цьому тлі в країні стрімко дорожчають необхідні будматеріали, що містять у собі цемент.

Ще більше гарячих та ексклюзивних новин – у нашому телеграм-каналі та Facebook!

Wiki