logo

Сем Бенкман-Фрід засуджений до 25 років за багатомільярдне шахрайство з FTX

Читать на русском

Сем Бенкман-Фрід засуджений до 25 років за багатомільярдне шахрайство з FTX

Сем Бенкман-Фрід засуджений до 25 років за багатомільярдне шахрайство з FTX

Голову збанкрутілої криптобіржі FTX Сема Бенкмана-Фріда засуджено до 25 років в’язниці.

Сему Бенкман-Фріду, криптовалютному мільярдеру-вундеркінду, винесли вирок за звинуваченням у крадіжці $8 мільярдів у клієнтів його збанкрутілої біржі FTX. Він проведе за ґратами 25 років.

Прокурори вимагали ув’язнення терміном від 40 до 50 років. Таке суворе покарання вони вимагали за одну із найбільших, на думку влади, фінансових махінацій в історії США. Адвокати наполягали на терміні у 5 років або менше.

Випускник Массачусетського технологічного інституту Бенкман-Фрід став одним із найвідоміших криптоінвесторів США, ще не досягнувши тридцятиріччя. Forbes оцінював його статки в $26 млрд. У пресі його неодноразово називали генієм, журналісти звеличували його за «ефективний альтруїзм» і великі пожертвування для демократичної партії США.

Тривожні дзвіночки на кшталт його власних зізнань про схильність до ризику або слів про те, що неабияку частину його багатств становлять «неліквідні активи», інвестори воліли не помічати. Усе "звалилося" у листопаді 2022 року. FTX визнала нестачу ліквідності та подала заяву про захист від банкрутства.

З’ясувалося, що Бенкман-Фрід використав гроші клієнтів, щоб вирішувати фінансові проблеми інших своїх активів, — він спрямував $10 мільярдів на допомогу Alameda Research. Біржа потягла за собою сотню пов’язаних компаній та майданчиків для торгівлі криптовалютами. Клієнти FTX втратили мільярди.

Wiki