logo

Під час повномасштабної війни СБУ блокує по 4,5 тисячі кібератак щороку

Під час повномасштабної війни СБУ блокує по 4,5 тисячі кібератак щороку

Під час повномасштабної війни СБУ блокує по 4,5 тисячі кібератак щороку

СБУ у 2020 році заблокувала 800 кібератак, у 2021 – 1400. Після початку повномасштабної війни їх стало вже по 4500 щороку.

Як повідомляється із посиланням на "Telegram"-овий канал СБУ, про це в інтерв’ю "Укрінформу" повідомив начальник Департаменту кібербезпеки (ДКІБ) Ілля Вітюк.

"Особливим пріоритетом у кіберзахисті є Збройні сили України та Міноборони, оскільки спроби втручань ворога у військові системи відбуваються регулярно. Співробітники ДКІБ на постійній основі працюють у військових частинах, штабах, їздять на передову, перевіряють пристрої та системи на предмет несанкціонованого втручання", – зазначив Ілля Вітюк.

Він додав, що СБУ запобігла технічному проникненню ворога на 1700 пристроїв українських військових.

Окрім кібератак російські спецслужби проводять ІПСО для дискредитації командування Сил оборони. Наприклад, були інформатаки і спроби зламу офіційних акаунтів, а також створення десятків брехливих сторінок головкома Олександра Сирського.

Подібні дискредитаційні атаки ворог проводить і стосовно співробітників СБУ: їм надходять погрози фізичної розправи, листи із ознаками вербування і шантажу тощо. Вітюк зазначив, що й по ньому особисто вже були брехливі вкиди й можливі нові атаки.

"Інформацією дуже просто маніпулювати, щоб спробувати вплинути на когось, проте ми готові й до таких методів ведення війни", – резюмував він.

Wiki