logo

Швейцарські банки почали закривати рахунки росіян

швейцарія

Банки Швейцарії почали закривати рахунки клієнтам, які мають російське громадянство, навіть якщо вони одночасно мають паспорт іншої країни.

Про це повідоми керуючий партнер швейцарського юридичного бюро Leolex Роман Кудінов, передає The Moscow Times.

За його словами, із проблемою зіткнулися кілька клієнтів UBS та Credit Suisse з подвійним громадянством. Усі вони сплачують податки у Швейцарії, водночас у Росії ніяких доходів не отримують і податків не сплачують.

Як зазначила партнерка мультисімейного офісу групи компаній ITSWM Катерина Попова, наразі швейцарські банки дивляться на будь-які зв’язки своїх клієнтів із Росією. Вона пригадала випадок, коли після перевірки транзакцій один із банків закрив рахунок громадянина Швейцарії за те, що він багато років тому переказав кілька сотень євро своїй тещі до Росії. При цьому російського паспорта він не мав.

Також один швейцарський банк відмовився відкрити рахунки декільком громадянам Ізраїлю, які зберегли російський паспорт. Банки вимагали документально підтвердити відмову від російського громадянства для подальшої взаємодії із клієнтами фірми.

Ще один банк закрив рахунок клієнту однієї з російських консалтингових компаній, який має громадянство Росії та посвідку на проживання у Швейцарії.

На думку юристів, рішення окремих банків Швейцарії закривати рахунки росіянам з подвійним громадянством обумовлено комплаєнс-міркуваннями. Наявність у клієнта російського паспорта змушує банки витрачати ресурси на додаткові перевірки.

Зазначається, що російський паспорт стає у Швейцарії "чорною міткою" через те, що місцеві банки бояться вторинних санкцій. За словами брокерів, кредитні організації відносять клієнтів з громадянством Росії до категорії високого ризику і можуть запроваджувати для них спеціальні умови обслуговування, наприклад, підвищені комісії.

Раніше в 2022-2023 роках швейцарські банки закрили рахунки російських клієнтів, на яких було менше ніж $1 млн, а для нових клієнтів, що залишилися, з Росії підняли поріг входу до $5-10 млн. Після цього заможні росіяни кинулися отримувати місцеві посвідки на проживання, але тепер банки дивляться не тільки на наявність цього документу і навіть не на швейцарський паспорт, а на те, чи клієнт отримує якийсь дохід у Росії і чи платить там податки.

Автор: Юлiя Недашківська

Wiki