logo

Independent: Російські авіабомби змінюють "обличчя" війни на східному фронті України

Читать на русском

Independent: Російські авіабомби змінюють

Independent: Російські авіабомби змінюють "обличчя" війни на східному фронті України

Київ стикається з нестачею зброї та боєприпасів, оскільки західні союзники тягнуть щодо нового фінансування та військової допомоги.

Крилаті авіабомби вагою до 1500 кілограмів завдають руйнівного впливу, де б їх не використовували. Київ бореться з ними як може, але потребує, щоб західні союзники активізувалися та надали більше зброї, ППО та боєприпасів. Про це пише УНІАН з посиланням на статтю Тома Уотлінга для Independent.

Автор зазначає, що причини недавніх наступів Росії на Сході України багатогранні – Київ стикається з нестачею зброї та боєприпасів, оскільки західні союзники тягнуть щодо нового фінансування та військовою допомогою.

"Нещодавно модифіковані Москвою боєголовки FAB-1500 (кількість пов’язана з їх вагою в кілограмах) завдають великої шкоди. Україна також використовує керовані бомби, подібні до FAB, відомі як система бойових боєприпасів прямого нападу (JDAM), але американської зброї набагато менше", — йдеться у статті.

Джон Форман, колишній аташе з питань оборони Великої Британії у Москві, описує FAB як менш ефективну, ніж JDAM, але набагато дешевшу зброю, яка, зрештою, набагато легше доступна для російських військ, ніж JDAM для України.

"По суті, це тупі некеровані бомби радянської епохи з розумними крилами, доданими до них, щоб атакувати нерухомі цілі з певним ступенем точності. Бомба також може бути скоригована за допомогою супутникової або лазерної навігації, підвищуючи її точність", — каже Форман.

Зазначається, що є кілька причин, чому ці бомби виявляються такими смертоносними. По-перше, їхній вибуховий вплив є значним у порівнянні з артилерією та боєприпасами, які іншим чином використовуються на лінії фронту, завдяки їх розміру та вазі.

По-друге, ними можна стріляти з відстані близько 40 км, а це означає, що Україна змушена використовувати ракети-перехоплювачі більшого радіусу дії, які є меншими. Модифікації цих старих бомб дешеві у виконанні.

"Росія, безсумнівно, має потенціал виробляти більше комплектів плануючих бомб для старих бомб серії FAB, ніж Україна може поповнювати запаси своїх наземних літаків та ЗРК", — каже старший науковий співробітник аналітичного центру Королівського інституту об’єднаних служб Джастін Бронк.

Wiki