logo

Авіаудар Ізраїлю зруйнував консульство Ірану в Дамаску, загинув командувач «Кудс» – ЗМІ

За повідомленнями, загинув Мохаммад Реза Захеді, старший командувач сил «Кудс»

Під час ізраїльського авіаудару по консульству Ірану в сирійській столиці Дамаску загинули декілька людей, у тому числі командувач спецпідрозділу «Аль-Кудс» іранського Корпусу вартових ісламської революції , повідомили 1 квітня сирійські й іранські офіційні особи, ЗМІ й опозиційні групи.

«Бригадний генерал Мохаммад Реза Захеді, старший командувач сил «Кудс» загинув під час нападу… на будівлю консульства Ісламської Республіки Іран у Дамаску», – повідомило іранське державне телебачення.

Згідно з повідомленням, ізраїльський удар був цілеспрямованим «вбивством» командувача «Кудс», що підвищить напругу в регіоні Близького Сходу.

«Кудс» є елітним підрозділом, який здійснює операції за межами Ірану і був оголошений США іноземною терористичною організацією.

Державне телебачення Ірану також заявило, що під час нападу загинули кілька іранських дипломатів.

Саудівська телекомпанія Al-Arabiya повідомила, що ціллю нападу був «високопоставлений іранський діяч».

Сирійська обсерваторія з прав людини, що базується у Великій Британії, заявила, що через «ізраїльські ракети» загинули вісім осіб.

Водночас іранське інформаційне агентство Tasnim із посиланням на неназвані джерела повідомило, що п’ятеро людей загинули в результаті «ізраїльського авіаудару по будівлі консульства Ірану в Дамаску».

За словами кореспондентів агентства Reuters на місці події, від руїн будівлі, яку «зрівняли з землею», піднімався дим. Журналісти повідомили, що на стовпі перед завалами помітили іранський прапор і що сирійські й іранські офіційні особи перебувають на місці події.

Представники Ізраїлю ситуацію наразі не коментували.

Наприкінці 2023 року внаслідок ізраїльського авіаудару в Сирії був вбитий Разі Мусаві, старший радник сил КВІР «Кудс».

Інформаційне агентство Tasnim, яке є близьким до КВІР, заявляло, що Мусаві був одним із найстаріших радників сил у Сирії та «соратником» Касема Сулеймані – командира «Кудс», який був убитий у січні 2020 року під час авіаудару США під Багдадом. США визнали Сулеймані відповідальним за загибель багатьох своїх солдатів в Іраку.

Форум

Wiki