logo

Попри щоденні російські атаки, у Часовому Яру залишаються 875 людей – голова МВА

За словами Сергія Чауса, місцева влада намагається людям довести, що евакуація рятує життя. Фото ілюстративне

У Часовому Яру на Донеччині залишається 875 жителів, здебільшого – це люди похилого віку, які не наважуються на евакуацію. Про це в етері Радіо Свобода (проєкт «Свобода.Ранок») розповів начальник міської військової адміністрації Сергій Чаус.

«На даний момент 875 людей залишаються у громаді. Ми трохи зменшили кількість, люди трохи посунулись. Але сказати, що це великий потік, не можу. Люди все одно залишаються у своїх квартирах і будинках. Як ви бачите, кількість не мала. Намагаємось донести. Вчора влаштовували онлайн-міст, телеміст, з одним із «шелтерів» (прихистків для внутрішньо переміщених осіб – ред.), який розташований у центрі України, показували наших жителів, які вже виїхали, які послуги вони отримують», – розповів Сергій Чаус.

За його словами, місцева влада намагається людям довести, що евакуація рятує життя.

Однак, як каже керівник МВА , попри обстріли, відсутність електроенергії, води і газу, чимало жителів не готові виїжджати.

«Більшість – це люди пенсійного віку, кому далеко за 60. Казати, що вони не знають, куди їхати – не зовсім правильно. Вони не розуміють, як вони себе будуть бачити у суспільстві далі. Тут вони перебувають вдома. Так, постійна небезпека. Так, постійно стріляють. Так, відсутність електроенергії, води, газу. Але вони вдома. Це їхній основний наратив. Вони кажуть, що вони вдома і їм нікуди їхати. Постійні обстріли, що не вщухають, тиші у місті в останні місяці просто не існує», – розповів посадовець.

За його словами, російська артилерія, авіація атакують щоденно, хоча і є хвилини затишшя. Для тих, хто залишається у місті, привозять воду та продуктові набори.

«Є якісь хвилини затишшя, але номінально. Щодня артилерія, авіація, міномети. З кожним днем все складніше і складніше. Щодо гуманітарної ситуації – працюємо далі. Гуманітарну допомогу жителі отримують – розвезення води, мінімальний набір того, що можна зробити під час бойових дій, ми виконуємо, не дивлячись на ризики і складну ситуацію», – сказав Сергій Чаус.

На початку тижня у Росії заявили, що частини 98-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії нібито просунулися в напрямку Часового Яру і зараз перебувають у 650-1000 метрах від східних околиць міста. Однак станом на 1 квітня аналітики Інституту вивчення війни (ISW) знайшли дані, які підтверджують, що російські війська перебувають у 1,5 кілометрах від Часового Яру.

В ISW раніше писали, що російські війська наближаються до околиць Часового Яру, але навряд чи загрожують місту оточенням або захопленням найближчими місяцями.

У січні на той момент командувач Сухопутних військ Олександр Сирський попереджав, що війська РФ намагаються створити умови для наступу на Часів Яр.

Просування військ РФ і трагедії евакуації: як вивозять людей із Часового Яру

Просування військ РФ і трагедії евакуації: як вивозять людей із Часового Яру

У місті Часів Яр в Донецькій області волонтери вмовляють цивільних евакуюватися на тлі посилення наступальних дій російської армії. Часів Яр розташований на захід від Бахмута, де точаться важкі бої.

Форум

Wiki