logo

Німеччина розслідує допомогу німецьких компаній російським окупантам у Маріуполі

маріуполь

Уповноважені органи Німеччини розслідують факти постачання німецькими фірмами матеріалів для "відбудови" тимчасово окупованого Маріуполя.

Про це заявили представники органів німецької влади на брифінгу, передає Укрінформ.

"Відповідні уповноважені органи дуже швидко розслідують цю ситуацію, з’ясовують факти", – заявила представниця Мінекономіки Німеччини Луїза-Марія Шпоо.

Вона уточнила, що цим опікується управління митниці і прокуратура, які мають перевірити, чи йдеться в цьому випадку про порушення закону про санкції.

Натомість речник МЗС Німеччини Себастьян Фішер наголосив на моральному боці питання.

"Незалежно від висновків уповноважених органів щодо правового аспекту питання цілком зрозуміло, що Путін, який на порушення міжнародного права розпочав свою жорстоку агресивну війну, зруйнував Маріуполь, нелегально окупував, змусив населення міста голодувати. Він несе відповідальність за тисячі цивільних жертв, а відтак ця "відбудова" є надзвичайно суперечливою та слугує виключно російській пропаганді. І кожна фірма, яке бере в цьому участь, має запитати себе: в чиїх інтересах вона діє", – заявив Фішер.

Напередодні було оприлюднене розслідування, яке виявило, що німецькі компанії допомагають окупаційному режиму Росії у будівництві в Маріуполі.

У розпорядженні розслідувачів опинилися знімки будівельного майданчика з мішками Knauf, офіційний дилер якої публічно рекламує, що він побудував проєкт житлового будинку зі своїх будівельних матеріалів за дорученням Міністерства оборони Росії.

Knauf є лідером у виробництві гіпсу і вже давно має бізнес у Росії. Засновник компанії Ніколаус Кнауф понад 20 років був почесним консулом РФ. Він зберіг цю посаду й після анексії Криму, а в 2018 році все ще називав подальші санкції проти РФ "жахливими". За його словами, в Росії все ще працює чотири тисячі співробітників Knauf, а компанія генерує мільярдні прибутки.

Крім того, журналісти виявили на численних будівельних майданчиках бетонні блоки, загорнуті в зелену плівку, на якій є напис WKB Systems GmbH. Компанія, серед іншого, обладнує заводи з виробництва бетонних блоків.

Основним акціонером компанії є російський олігарх Віктор Бударін, який використовував свою німецьку компанію як постачальника для будівельної галузі в Росії. Проти нього не запроваджені санкції.

Митні дані, з якими ознайомилися журналісти, показують, що WKB Systems протягом кількох років постачала цілі установки для заводів з виробництва газобетонних блоків одній з російських компаній Бударіна – очевидно, тій самій, чию продукцію РФ використовує в Маріуполі.

Wiki