logo

WP: «Мирний план» Трампа полягає у здачі Криму і Донбасу Росії

Кандидат у президенти США Дональд Трамп «неодноразово» заявляв про наміри завершити війну Росії проти України за 24 години у разі перемоги на виборах

Кандидат у президенти США Дональд Трамп «неодноразово» заявляв про наміри завершити війну Росії проти України за 24 години у разі перемоги на виборах. Його «план» полягає у тиску на Київ для поступок перед Москвою, про це пише The Washington Post.

Як йдеться в публікації The Washington Post, знайомі з планом Трампа люди говорять, що начебто «той у приватній розмові заявив, що міг би припинити війну Росії проти України, тиснучи на Київ, щоб він відмовився від певної території».

Так, за даними ЗМІ, ідея Трампа полягає у «підштовхуванні України до передачі Криму та Донбасу під контроль Росії, розповіли на умовах анонімності люди, які обговорювали це питання з Трампом та його радниками».

За словами співрозмовника The Washington Post, Трамп заявив, що, на його думку, і Росія, і Україна «хочуть зберегти обличчя, хочуть виходу», і що «люди в деяких частинах України погодилися б бути частиною Росії».

Передвиборчий штаб Трампа, як зазначили в The Washington Post, відмовився прямо відповідати на запитання.

«Будь-які припущення щодо плану Трампа походять від неназваних і неінформованих джерел, які не мають жодного уявлення про те, що відбувається або що станеться», – заявила речниця штабу Каролайн Лівітт.

Перші повідомлення про план Трампа щодо України було поширено ще у листопаді 2023 року на зустрічі у Вашингтоні між правоцентристами та делегацією Європейської ради з міжнародних відносин.

За словами людей, які були на тій зустрічі, колишній помічник Трампа в Білому домі Майкл Антон описав очікувані контури плану як «поступку Україною територіями Криму та Донбасу, а також обмеження розширення НАТО та спонукання Путіна (президента РФ Володимира Путіна – ред.) послабити свою зростаючу залежність від Китаю».

Однак в розмові з The Washington Post він сказав, що «не спілкувався з Трампом протягом 18-24 місяців, а також заперечив, що знав щось про план Трампа щодо України».

Раніше Трамп заявляв, що у разі свого переобрання на посаду президента США він зупинить війну в Україні впродовж 24 годин. За його словами, він збере у своєму кабінеті президентів України і Росії Володимира Зеленського і Володимира Путіна, а з кабінету вони вийдуть уже з мирною угодою. Деталей цього плану Трамп не розкриває.

10 лютого Дональд Трамп заявив, що попередив союзників по НАТО про наміри заохочувати напади Росії на країни, які, за його словами, є «порушниками» і роблять недостатні внески на оборону. У Білому домі засудили цю заяву, назвавши її «жахливою і безглуздою» і такою, що ставить під загрозу національну безпеку США й глобальну стабільність. Протягом свого чотирирічного терміну президентства Трамп часто критикував НАТО і навіть погрожував вивести США з альянсу.

Форум

Wiki