logo

У Польщі заблокували імпорт трьох партій українських бубликів

бублики

Польща заблокувала імпорт трьох партій українських бубликів на понад 5,3 тонн.

Про це повідомила воєводська інспекція якості торгівлі сільськогосподарською та харчовою продукцією (IJHARS) у Ряшеві Підкарпатського воєводства Польщі, передає Укрінформ.

Зазначається, що причиною таке рішення став занизький рівень вологи та жиру в продукції, а також зависокий рівень цукру.

"JHARS в Ряшеві видала розпорядження про заборону реалізації в Польщі трьох партій бубликів (5338 кг), імпортованих з України, через низький вміст вологи та жиру, а також високий вміст цукру. Рішення підлягає негайному виконанню", – повідомили у воєводській інспекції.

Уперше заборона на імпорт пшениці, ячменю, ріпаку та насіння соняшнику з України була введена Польщею, Угорщиною, Словаччиною, Румунією та Болгарією 2 травня 2023 року на період до 5 червня, а потім її було продовжено до 15 вересня після серії протестів на кордоні з його блокуванням.

ЄС з 15 вересня скасував цю заборону після того, як Україна пообіцяла вжити заходів щодо посилення контролю за експортом до сусідніх країн і згодом запровадила відповідне ліцензування.

Проте того самого дня Польща, Угорщина і Словаччина ввели односторонні заборони на імпорт українських агротоварів. Окрім пшениці, ріпаку, соняшнику і кукурудзи Польща заборонила ввезення круп і борошна, а Угорщина розширила список до 25 позицій.

Wiki