logo

«1000 студентів» КНУ ім.Тараса Шевченка щойно були «мобілізовані» — фейки за 27 березня

«1000 студентів» КНУ ім.Тараса Шевченка щойно були «мобілізовані» — фейки за 27 березня

У випуску аналізуємо черговий побрехенька на тему мобілізації. Начебто ректор Київського національного університету ім. Тараса Шевченка підписав «документ», в якому йшлося про звільнення від навчання тисячі студентів через їх нібито «призов на військову службу». А також розбираємо як російська пропаганда поширює брехню про те, що Україна начебто планує «відправити жінок» на розмінування найнебезпечніших територій, а Канада фінансуватиме цю ініціативу. Для чого Росія спекулює на цих темах — також поговоримо.

Щоденний подкаст Вадима Міського виходить з перших днів великої війни. Завдяки Українському радіо передача доступна на окупованих територіях. Одна зі слухачок, яка пережила піврічну російську окупацію неподалік Херсона, розповіла, як ця радіопрограма допомогла їй та односельцям «зберегти зв’язок з реальністю» в умовах повної відсутності інших українських медіа. Восени 2022 року подкаст здобув аудіопремію «Слушно» в номінації «Найкраще журналістське розслідування» за вибором аудиторії.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog’a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.

Долучитись

Wiki