logo

Поляки скуповують квартири в Іспанії, щоб було куди тікати в разі війни

 Поляки скуповують квартири в Іспанії, щоб було куди тікати в разі війни

Кількість поляків, які планують придбати житло в Іспанії втричі вища порівняно з 2023 роком. Поляки стали втричі більше купляти житло в Іспанії через страх початку бойових дій на території своєї країни.

Про це з посиланням на інформацію про угоди з нерухомістю повідомляє The Warsaw.

За даними видання, кількість клієнтів з Польщі, що хочуть придбати житло в Іспанії, збільшилася втричі порівняно з минулим роком. Найбільше нерухомістю цікавляться пенсіонери та все більше молодих людей. Поляки збентежені війною в Україні та можливістю бойових дій в їхній країні.

"Зростання за останні два роки очевидне, але на початку цього року воно посилилося, що, ймовірно, пов’язано з новинами з України. Дедалі частіше з’являється інформація, що війна може прийти до нас. Половина клієнтів зізнається в бесідах з нами, що вони думають про дві речі: як безпечно вкласти гроші та куди тікати в разі війни", – зазначив представник варшавської агенції нерухомості Себастьян Павлак.

Видання пише, що наразі в середньому квартира площею 65 квадратних метрів продається в Іспанії за 160 тис. євро, тобто за метр доведеться сплатити 2,4 тис. євро. При цьому більшість клієнтів розраховують придбати житло за 150 тис. євро.

Альфредо Іскьєрдо, голова CasaViva, спеціалізується на продажу будинків в Іспанії клієнтам з Польщі. Він каже, що роботи в агентства з початку року дуже багато. Причин збільшення кількості клієнтів (а їх утричі більше, ніж у той самий період рік тому) — дві. По-перше, це війна в Україні, по-друге — високі ціни на нерухомість у Варшаві.

Хто приходить у CasaViva?

Агент ділить клієнтів на три групи. Перша — це багатії, але їх не надто багато. Друга (колись найбільша група) — це пенсіонери, які виростили дітей, зробили кар’єру і відклали гроші. Але після початку збройного конфлікту в Україні в агентство стали звертатися нові, молоді люди. У них скромні бюджети — до 150 тисяч євро (близько 650 тисяч злотих), і вони запитують, чи вдасться що-небудь підібрати. Іскьєрдо відповідає, що доведеться запастися терпінням, але він зможе допомогти.

Агент наводить приклад актуальної пропозиції на ринку нерухомості в Іспанії: квартира площею 65 "квадратів" продається за 160 тисяч євро, тобто метр — 2,4 тисячі євро (10,3 тисячі злотих). При цьому, згідно з порталом rynekpierwotny.pl, середня ціна квадратного метра у Варшаві становить 17,2 тисячі злотих.

Про зростання інтересу мешканців Польщі до іспанської нерухомості свідчать не лише слова посередників, а й дані Registradores de España, установи, що займається збором інформації про угоди з нерухомістю.

"Зростання за останні два роки очевидне, але на початку цього року воно посилилося, що, ймовірно, пов’язано з новинами з України. Дедалі частіше з’являється інформація, що війна може прийти до нас. Половина клієнтів зізнається в бесідах із нами, що вони думають про дві речі: як безпечно вкласти гроші та куди тікати в разі війни", — зазначає Себастьян Павлак, представник варшавського агентства "75properties", яке продає нерухомість на курорті Коста-дель-Соль.

Wiki