logo

У РФ знайшли новий "доказ" "причетності" України до теракту в ТЦ "Крокус"

У РФ знайшли новий

У РФ знайшли новий "доказ" "причетності" України до теракту в ТЦ "Крокус"

У Росії нарешті пред’явили "доказ", що, за версією слідчого комітету РФ, свідчить про "причетність" України до нападу на "Крокус Сіті Хол" 22 березня. Ним став нібито знайдений у телефоні одного із затриманих колаж, присвячений початку повномасштабної російської агресії проти України, на якому зафіксовано російські злочини.

У СК РФ на цьому колажі побачили "людей у камуфляжі з українським прапором на тлі зруйнованих будинків" – і одразу ж пов’язали теракт із "СВО". Про це повідомляють російські пропагандисти, але відчайдушне бажання російської влади притягнути до нападу на "Крокус" Україну викликало глузування навіть серед росіян.

"СК отримав дані з мобільних телефонів терористів, які влаштували бійню в "Крокусі" – на пристроях виявлено фотографії людей з українським прапором, що вказує на взаємозв’язок між СВО та терактом. Результати експертизи з мобільних телефонів, які терористи намагалися знищити, дозволили отримати значущі для слідства дані про обставини підготовки до кривавої бійні", – пише одне із пропагандистських видань РФ.

Ще одне уточнює: заяви про "зв’язок між терактом та проведенням СВО" – не вигадки ЗМІ, а реально озвучена так званим слідством версія.

Насправді те, що російські пропагандисти презентують як "фото людей у камуфляжі", за даними російського видання "Агентство", є оприлюдненим понад рік тому колажем, присвяченим воєнним злочинам РФ в Україні, починаючи з 24 лютого 2022 року (саме ця дата на ньому і вказана). Окремі фото з цього колажу, як і зображення марки, присвяченої затопленню флагмана Чорноморського флоту РФ крейсера "Москва", журналісти знаходили в мережі і в значно раніших публікаціях.

 qrxiquieuikrant

"Така картинка могла зберегтися в телефоні терористів під час читання відкритих джерел в інтернеті", – зазначає "Агентство".

Але для російського "слідства", яке відчайдушно намагається знайти "український слід" у теракті, така можливість навряд чи становить інтерес.

Тим більше, що окрім попереднього "доказу" в Росії знайшли ще один, не менш "залізобетонний": мовляв, з ціллю для нападу його учасники визначилися рівно у день других роковин повномасштабної агресії РФ проти України.

"За словами представників СК, один із співучасників розповів, що ціль нападу була обрана 24 лютого 2024 року, в річницю початку СВО. За вказівкою куратора він знайшов і відправив йому скриншоти зображень входів до будівлі "Крокус сіті холу". Ці скриншоти також були виявлені у нього в телефоні", – наголошують пропагандисти.

Щоправда, як знову-таки зазначило "Агентство", на оприлюднених СК РФ кадрах немає дати: там вказано лише час.

Подібний рівень "доказової бази" викликав шквал глузувань навіть з боку росіян.

"Це, звичайно, 5. У телефоні у 10-річного підлітка знайшли фотографії динозаврів і Скібіду-унітаза, що доводить зв’язок знищення динозаврів фекаліями за участю малолітнього хулігана", "Докази залізобетонні, кожен суд повірить. Дивно,що фоток з американським флагом не знайшли, але ще не вечір", "Так ІДІЛ узяв же на себе відповідальність, але всі продовжують шукати український слід", "А якщо в телеграм, буває, завантажуються всі фото з каналів новин? Там новини і про Україну, і фото, які вони розміщують – і все це чомусь потрапляє у пам’ять телефона", – пишуть коментатори.

Wiki