logo

Німеччина: співробітників Siemens звинуватили в постачанні газових турбін до Криму

У 2017 році стало відомо про поставку чотирьох газових турбін Siemens для споруджуваних у окупованих Севастополі і Сімферополі ТЕС

Генеральна прокуратура німецької землі Вільне та Ганзейське Місто Гамбург висунула звинувачення проти п’яти співробітників концерну Siemens – про це повідомляє російська служба Радіо Свобода. Вони підозрюються у порушенні заборони на продаж, вивезення та постачання товарів до Криму з метою особистого збагачення. Заборону запровадили після російської анексії Криму в 2014 році.

Представниця генпрокуратури Лідді Ехтерінг розповіла Радіо Свобода про деталі обвинувального висновку. У ньому йдеться, що з 2015 по 2017 рік п’ятеро співробітників Siemens брали участь у укладанні договору про продаж та постачання газових турбін до Росії.

Чотири турбіни загальною вартістю 111 мільйонів євро продали російському державному підприємству та з листопада 2015 по січень 2016 року переправили з порту Гамбурга до Петербурга. У липні 2017 року підрядник держпідприємства доставив турбіни на річковому судні до Криму.

Німецька прокуратура виходить з того, що обвинувачені мали інформацію про передбачувану переправку турбін до Криму, що порушувало укладений між постачальником і покупцем договір. Однак у процесі отримання дозволу на продаж вони приховали ці відомості.

У обвинувальному висновку зазначається, що співробітники порушили внутрішні приписи концерну Siemens, які гарантують, що турбіни будуть поставлені до південних областей Росії та змонтовані там. Вони, як стверджується, діяли з метою отримання особистої вигоди як від продажу турбін, так і їх експлуатації в Криму. Генеральна прокуратура згадує, що фінансову винагороду виплачували у вигляді частини заробітної плати обвинувачених.

Суд ще не ухвалив рішення про відкриття процесу, тож конкретні терміни засідань ще невідомі.

Передбачається, що в ході процесу буде встановлено, наскільки автономно діяли співробітники концерну і наскільки керівництво Siemens було поінформоване про їхні плани.

У 2017 році стало відомо про поставку чотирьох газових турбін Siemens для споруджуваних у окупованих Севастополі і Сімферополі ТЕС. У Siemens заявили, що турбіни доставили у Крим без відома і проти побажань компанії. Після цього німецький концерн припинив поставки обладнання російським компаніям, підконтрольним Кремлю, а Євросоюз розширив санкції щодо Росії.

Форум

Wiki