logo

Росія почне знижувати видобуток нафти

нафта

У другому кварталі 2024 року Росія почне знижувати видобуток нафти.

Про це заявив віцепрем’єр РФ Олександр Новак, передає Інтерфакс.

Він назвав причиною зниження видобутку виконання зобов’язань Росії в межах угоди країн ОПЕК+. За словами Новака, до цього РФ зменшувала лише експорт нафти.

"Цей захід пов’язаний з тим, щоб забезпечити рівноцінний внесок усіх країн у скорочення видобутку. Як ви пам’ятаєте, ми не зменшували (видобуток, – ред.) на той обсяг, на який скоротили інші країни, але на 5% ми мали зменшення експорту. Настав момент, коли ми замість експорту скорочуємо видобуток", – сказав Новак.

"Але я хочу сказати, що ми у постійному режимі моніторимо ситуацію, і це наш план на другий квартал, ми домовлялися з нашими колегами, що ці добровільні скорочення можуть коригуватися у разі потреби... у бік необхідності збільшення пропозиції", – додав російський урядовець.

Водночас він розповів, що після ударів українських безпілотників по російським нафтопереробним заводам влада намагається збільшити виробництво нафтопродуктів на інших НПЗ, які не постраждали.

"Робота ведеться в щоденному режимі, наші компанії вже збільшили виробництво на тих потужостях, які є, що дало змогу збільшити постачання і на біржу і бензину, і дизпалива... Зазвичай НПЗ не повністю завантажені, завантаження регулюється потребами ринку, на цей час їх завантаження збільшено", – сказав Новак.

Він додав, що необхідності запроваджувати заборону на експорт дизельного палива з Росії наразі немає.

Як повідомлялося, удари українських безпілотників у лютому-березні паралізували роботу низки великих НПЗ "Роснєфті" та "Лукойлу". За останніми даними Росстату, випуск автомобільного бензину в Росії впав на 10%. Через загрозу дефіциту пального Росія збільшила імпорт бензину з Білорусі.

Як санкції та удари українських безпілотників вплинули на роботу російських НПЗ

Як повідомлялося, у ніч на 23 березня після атаки безпілотників пролунали вибухи на Куйбишевському НПЗ "Роснєфті" у Самарській області РФ. Після пожежі на обох установках первинної переробки нафти НПЗ повністю зупинив виробництво.

У ніч на 15 березня безпілотники атакували російський НПЗ "Первый завод" у Калузькій області. Обладнання заводу зазнало пошкоджень, зайнялася пожежа.

13 березня Новошахтинський НПЗ у Ростовській області Росії призупиняв роботу після атаки дронів. Це найбільший постачальник нафтопродуктів на півдні Росії та єдиний НПЗ у Ростовській області. Його повна потужність – 5,6 млн тонн.

Того ж дня безпілотники атакували рязанський НПЗ "Роснєфті", внаслідок чого пошкоджень зазнали дві установки первинної переробки нафти. На них припадає 70% потужності заводу, проте ступінь пошкоджень власник заводу приховує.

У ніч на 12 березня, безпілотники атакували нафтопереробний завод компанії "ЛукОйл" у Нижньогородській області, він також призупинив роботу. Внаслідок удару виведено з ладу найбільшу установку з переробки нафти, яка забезпечували 53% переробки на НПЗ.

У січні на цьому ж НПЗ на сталася аварія. Тоді завод зупинив одну з двох установок каталітичного крекінгу через вихід з ладу компресорного обладнання, яке неможливо замінити найближчим часом через санкції. Через аварію виробництво бензину АІ-95 на підприємстві знизилося приблизно на 200 тисяч тонн на місяць.

Також раніше зафіксовано атаки безпілотників на інші російські нафтопереробні об’єкти.

Побоюючись дефіциту палива на внутрішньому ринку, Росія з 1 березня 2024 року відновила заборону на експорт бензину.

Автор: Михайло Орлюк

Wiki