logo

"Зерновий коридор" може зникнути через масову корупцію в Держпродспоживслужбі

Picture

Поліцією та ДБР протягом останнього місяця проведено ряд гучних затримань чиновників Держпродспоживслужби України (ДПСС) та їх «спільників».

Правоохоронні органи виявили масову фальсифікацію фітосанітарних сертифікатів на сільськогосподарську продукцію, що експортує Україна на світовий ринок.

Встановлено, що державні інспектори ДПСС в Закарпатській, Запорізькій, Одеській та Миколаївській областях спільно з працівниками фітосанітарних лабораторій, без відбору зразків продукції та відповідних експертиз видавали, за грошову винагороду, документи, що підтверджують якість (безпечність) зерна та вносили недостовірну інформацію до спеціалізованої інформаційної системи PHIS. Лише в Закарпатській області злочинна група видала понад 4000 фальшивих документів, що засвідчували відсутність шкідливих речовин та організмів у зерновій продукції, яка йшла на експорт до країн ЄС. І ця корупційна схема діє у всіх територіальних органах Держпродспоживслужби.

Як наслідок – попередження (нотифікації) від країн-партнерів про закриття ринку збуту зернової продукції для України.

Така ситуація склалася через повернення головою Держпродспоживслужби Сергієм Ткачуком на керівні посади чиновників, які були головними героями корупційних скандалів в минулому. Так повернулась команда екс-головного фітосанітарного інспектора України Андрія Челомбітко з багатомільйонними корупційними схемами Лойфа — Потокіна.

На фото: нотифікації – відмови від зерна

Wiki